Tysiące na festyn zamiat pracy i chleba

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Ważniak 03-06-14 21:24

Ile tysięcy 60.000 albo 80.000 zł wydano za 60 minut "gwiazd", które możemy zobaczyć w telewizji.Kto decyduje , że tysiące złotych wydaje się na pijar wyborczo-polityczny a ile pieniędzy brakuje na zasiłki i pomoc dla najbardziej potrzebujących . 18.200 zł (1.600 x 12 m-cy) to roczne wynagrodzenie dla pracownika, który czasami jest jedynym żywicielem rodziny . Te wydane 60.000 czy 80.000 zl to moze byc roczny dochód 5-7 rodzin a Burmistrz Banaś przywala na wydanie takich pieniędzy w ciągu 1 godziny . Ile jeszcze trwać będzie wydawanie w ten sposób pieniędzy.Czy ktoś w tej gminie skorzystał z prawa dostępu do informacji publicznej i spytał Burmistrza ile wydał na przyjęcia noworoczne, majówki z udziałem swoich |"starych" kompanów,na bezsensowne WOSP , gdzie więcej wydaje się na zespoły niż się nazbiera pieniędzy- ale to wszystko pijar.Kto może wreszcie przerwać tą nić protekcji,kumpelstwa i kumoterstwa. Czy znajdzie się kontrkandydat w tegorocznych wyborach . Kogo typujecie.

Odpowiedz Cytuj
Siewierzanin 07-06-14 12:00

Ważniak dobrze sie czujesz ??? jak nie masz na chleb to weź się do roboty a jak jej nie masz to wystartuj na burmistrza i nie organzuj zadnych imprez wtedy wszyscy będa zadowoleni a ty tym pijaczkom siewierskim dasz na chleb...

Odpowiedz Cytuj
Gargamel 12-06-14 1:17

Ważniaku - sprzedaj komputer, zrezygnuj z internetu, bo czytając Twoje wywody jest Ci niepotrzebny i zanieś potrzebującym te pieniążki. Wiesz, ile kupią sobie chleba? Będziesz mógł startować w wyborach, wybiorą Cię! Będziesz WIELKI I WAŻNY!

Odpowiedz Cytuj
Inny ważniak 12-06-14 13:23

1600 na rękę, czyli 2300 brutto + koszt pracodawcy który podwaja sumę, więc wychodzi koło 4000 za pracownika patrząc z punktu widzenia pracodawcy, x 12 miesięcy, wychodzi 50 tyś w skali roku, czyli nie 5-7 rodzin, tylko 1-2 maximum.

Odpowiedz Cytuj
Bolek z Gdańska 12-06-14 13:35

-A dróg w Siewierzu za te pieniądze to nie "laska" naprawić/ zmodernizować -macie świadomość w jakich warunkach np. pracują policjancji Komendy w Siewierzu, w ogóle jaki mają sprzęt i jak ten budynek wygląda? To też nie "laska" zmodernizować?

Odpowiedz Cytuj
Robin Hood 13-06-14 14:12

Moim skromnym zdaniem Dni Ziemi Siewierskiej były zwykłym festynem może z okazji Dnia Dziecka. Nie ma się co spierać o to ile wydano , wydano i tego się nie wróci. Warto się zastanowić co było nie tak , a było . Impreza ta ma tradycje 52- letnie , powinniśmy się chwalić tym co mamy najlepszego. A tu ani potraw regionalnych, ani jednego ( nawet małego) produktu- pamiątki z Siewierza. Nie mamy żadnego gadżetu ( np. kubka z napisem , miniatury zamku , folderu , nawet nowych widokówek), który turysta mógłby zabrać na pamiątkę. Nie pokazały się organizacje lokalne np. KGW, stowarzyszenia , koła – nie było promocji ich działalności , a przecież tyle się dzieje, osiągają różne sukcesy. Może lepiej niech się promują na tego typu imprezach niż tylko pod pomnikiem składając kwiaty. Młodzież żakinadą i występami nie załatwia sprawy. Swoją drogą żenujący sam konkurs dla szkół na najlepszy występ. Nagrodzono dyplomami ( zalaminowanymi?) tylko jedną szkołę, która stroje miała zakupione , a inne , gdzie stroje wykonywali rodzice i nauczyciele samodzielnie otrzymały symboliczny ”uścisk dłoni”. A czy one się nie starały… Tak się nie robi. Tych wrażeń nie zatrą występy gwiazd wieczoru , aczkolwiek bardzo udane.

Odpowiedz Cytuj
brudzowiak 14-06-14 17:32

Siewierzanin i Gargamel to przydupce Klemensa i na chleb mają i dalej d..e będą lizać ale i na nich przyjdzie czas i wtedy będzie trzeba sprzedać komputer i wziąć się do roboty, bo lizanie d..y Klemensowi się skończy. A roboty w Siewierzu ani widu ani słychu jak się nie ma protekcji.

Odpowiedz Cytuj
Siewierzanin 15-06-14 13:38

Sam jesteś przydupas ......a o moja robote sie nie martw bo nie pracuje z zadnym Klemensem bo nie wiem kto to jest.....a ty brudzowiaku piszac takie brednie obrazasz mieszkancow brudzowic bo inni tak mysla ze w brudzowicach tylko tacy jak ty mieszkaja......a prawda taka ze to pozsdna miejscowosc poza toba oczywiście...

Odpowiedz Cytuj
Także Siewierzanin 16-06-14 14:36

Do "siewierzanin". Jak nie wiesz kto to jest "Klemens" to zacznij pisać w okienku najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki Google hasło "Zdzisław Banaś". Google sam ci podpowie hasło "Klemens" i cię poprowadzi na przykład do rządowego biuletynu informacji publicznej. Tam przeczytasz o burmistrzu Siewierza Zdzisławie Banasiu na przykład to: "W dniu 20.03.1984 zarejestrowany przez Pion II SB RUSW w Zawierciu jako kandydat na Tajnego Współpracownika pod numerem KA-55456. W dniu 26.06.1984 zmiana kategorii rejestracji na TW pseudonim "Klemens" oraz zmiana jednostki na Pion VI. Pozyskany do zagadnienia - "nieprawidłowości w funkcjonowaniu bazy i nadbudowy w rolnictwie". W dniu 29.01.1990 materiały wycofano z ewidencji i zniszczono nie przekazując do archiwum. " Źródło: [LINK] [LINK]

Odpowiedz Cytuj
Eh 19-08-14 20:49

Ludziom się nie dogodzi... nie ma imprezy- ludzie narzekają, że nie ma żadnych imprez kulturalnych... imprezy są organizowane- narzekają, że nie ma nic ciekawego (konkretnych gwiazd)... ściągają gwiazdy znane w całej Polsce- narzekają, że za dużo pieniędzy jest wydawane... i lepiej to wydać na coś innego... i tutaj się zamyka koło bo wydając na coś innego, nie będzie imprez i znów będziecie narzekać... wie s, wieś, wieś :/

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem