"sitna"

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 2

Liliowiec 03-08-18 9:39

SKRAJNA MANIPULACJA.

Cytat z haniebnego wyroku NSA- dalszy ciąg: "Dopiero w późniejszym czasie wystąpili z wnioskiem o wyrównanie odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość. Nie kwestionowali zatem procedury poprzedzającej wykup gospodarstwa, w tym brak wskazanej daty licytacji, lecz wyłącznie wysokość otrzymanej należności pieniężnej. Oznacza to, że ówcześni właściciele gospodarstwa zgadzali się z treścią decyzji o wykupie nieruchomości, a tym samym decyzja ta została wydana zgodnie z przepisami ustawy o przymusowym wykupie nieruchomości wchodzących w skład gospodarstw rolnych.".

Ale draństwo, właściciele gospodarstwa zgadzali się jakoby z decyzją według NSA. Postawili nową stodołę, mieli dochód z gospodarstwa, dostali grosze za nieruchomość i według NSA zgadzali się z decyzją ?.

Urząd Rejonowy Wydział Geodezji w Zawierciu Pismo Nr. G. II.6017/2955/94 z dnia 8.11.94
Na podstawie art. 36 Par.1 KPA zawiadamiam, że przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego i przesłania akt do Urzędu Wojewódzkiego w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji wydanej z naruszeniem prawa na podstawie złożonego wniosku, nastąpi w I kw. 1996r. Przesunięcie terminu spowodowane jest koniecznością odszukania archiwalnych akt z wykupu i zebrania informacji o rozdysponowaniu gruntów oraz masowym napływem wniosków w przedmiotowych sprawach".

Urząd Rejonowy Oddział Geodezji w Zawierciu Pismo nr II 6017/2955/94 z dnia 24 wrzesień 1998 do Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Wydział Geodezji Kartografii Katastru i Gospodarki.
W załączeniu przesyłam zgodnie z właściwością wniosek Państwa R.J.J. o stwierdzenie nieważności decyzji o przejęciu ich nieruchomości rolnych na rzecz Skarbu Państwa.. Podpisany przez Kierownika Oddziału Geodezji inż. Marka Wójcika.

Co z tych pism wynika, że wniosek dotyczył stwierdzenia nieważności decyzji o przejęciu nieruchomości i że był wówczas masowy napływ takich wniosków.

Kserokopie tych pism przekazałam do akt sprawy, ale nikt tym się nie zainteresował, NSA stworzył swoją historię dla swoich potrzeb, wybielając okres komunizmu.

Odpowiedz Cytuj
Liliowiec 09-08-18 17:14

SKRAJNA MANIPULACJA.

Cytat z haniebnego wyroku NSA- "W ocenie Naczelnego Sądu Administracyjnego nie można zarzucać Naczelnikowi Miasta i Gminy w Siewierzu, że orzekł wbrew temu co wynikało z materiału dowodowego sprawy. Na dzień dzisiejszy nie ma bowiem żadnego dokumentu, na podstawie którego można byłoby uznać, że decyzja z dnia 24 listopada 1978 r. została wydana niezgodnie z podstawami przejęcia gospodarstwa rolnego. W konsekwencji nie ma podstaw by przyjąć, że decyzja ta została wydana z rażącym naruszeniem prawa "".

A jak to się stało, że tylko decyzja pozostała do dnia dzisiejszego ?. Bo nic więcej nie było !. Proszę, jak postkomuna wybiela czasy PRL i siebie. Wszystko było zgodne z prawem. Na szczęście żyją jeszcze świadkowie tego zdarzenia i ich dzieci. Z tego uzasadnienia wynika, że to moi rodzice i ja oszukują urzędy i sądy. Z mojego ojca kombatanta, patriotę i ze mnie - szanowni sędziowie NSA Marek S., Marian W., Wojciech J. zrobili oszustów. Domniema się legalność wydanej decyzji z dnia 24 listopada 1978r. Według NSA ważniejszy jest papierek niż człowiek.
Cieszę się, że ktoś wreszcie zajął się tą nadzwyczajną kastą.

Odpowiedz Cytuj
Krzych 09-08-18 18:41

Tak się zastanawiam czemu tak co jakiś czas wklejasz to samo.

Odpowiedz Cytuj
Liliowiec 10-08-18 15:31

Co raz częściej słyszę i czytam, że osoby które kiedyś wyjechały do dużego miasta chcą wrócić lub wracają do domów swojego dzieciństwa. Dzisiaj przeczytałam o Arturze Żmijewskim, który remontuje dom po dziadkach i ma problemy.To, że przyjeżdżają i remontują to się chwali. Jest wiele domów w Siewierzu, w które należy tchnąć życie. Ale na to potrzebne są fundusze. Byłam wielce zdumiona, że żona naszego Burmistrza ma rozwalający się dom i nic z tym nie robi. Może to jest plotka - nie wiem. Jest wiele osób którym należy pomóc, nie mają gdzie mieszkać.

Ja nie wklejam ciągle to samo, Każdy urywek uzasadnienia znajduje się w innym poście. Zwracam tylko uwagę na poczynania sądu, które nie są do przyjęcia. Bo nic z tego dobrego nie będzie. Pola będą nadal leżeć ugorem, stare domy popadną w ruinę. Bardzo lubię oglądać program "Nasz nowy dom" na Polsacie.

Odpowiedz Cytuj
Krzych 10-08-18 16:11

Nie mieszkam w Polsce niestety wiec nie znam tego programu...

Odpowiedz Cytuj
Liliowiec 10-08-18 20:44

Oglądam też taki program "Pokochasz na nowo, czy sprzedaż", u nas na WD. Jest to program, który odbywa się w Stanach Zjednoczonych.

Odpowiedz Cytuj
Liliowiec 11-08-18 14:30

Popełniłam błąd. Program "Pokochaj na nowo lub sprzedaj" dzisiaj był z Kanady.

Odpowiedz Cytuj
Liliowiec 11-08-18 14:47

SKRAJNA MANIPULACJA.

Cytat z haniebnego wyroku NSA- "W ocenie Naczelnego Sądu Administracyjnego nie można zarzucać Naczelnikowi Miasta i Gminy w Siewierzu, że orzekł wbrew temu co wynikało z materiału dowodowego sprawy".

Zwróciłam się za życia do Naczelnika Miasta i Gminy w Siewierzu, aby wydał oświadczenie dla Stowarzyszenia Obrońców Właścicieli Bezprawnie Zabranych Gruntów jak to było naprawdę. Odpowiedział mi, że nie może tego uczynić, bo zaszkodził by sobie. Jak się później okazało sam sobie przejął również grunty na "Sitnej" na rzecz Skarbu Państwa, ale już dawno temu rodzina dostała odszkodowanie i jak mi powiedziano duże, bo pole prawdopodobnie znajdowało się na terenie przebiegającej obecnie obwodnicy.

Znam wiele przypadków, że ludzie dostali odszkodowanie za zabrane grunty na "Sitnej" lub zwrot gruntu.
Zdaję sobie sprawę, że to Śląski Urząd Wojewódzki i jego urzędnicy może nawet pochodzący z Siewierza, wybiórczo decydują komu rozpatrzyć pozytywnie wniosek, a z kim się pobawić, tak jak ze mną.

Odpowiedz Cytuj
Liliowiec 22-08-18 11:28

SKRAJNA MANIPULACJA. Haniebny wyrok NSA.
Cytat z pisma Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Nr Gd.I-6/6019/1188/98 z dnia 22.12.1998r "Na podstawie art. 36 Par. 1 K.p.a. Urząd Wojewódzki uprzejmie zawiadamia, że wniosek Pan/i w sprawie odszkodowania za nieruchomość rolną zostanie rozpatrzony w trzecim kwartale 2006r. Podpisał mgr inż. Grzegorz Ogórek.
Wniosek o odszkodowanie był złożony w Urzędzie Rejonowym w Zawierciu w dniu 3.03.1994r., a to znaczy, że 12 lat wniosek ten leżał w zamrażalniku biurokracji.
To nie znaczy, że w tym czasie nic się nie działo. Sprzedawano grunty i rozdawano je po znajomości, nawet nie żądając przeprowadzenia postępowania spadkowego jak udowodniłam w naszej rodzinie.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem