S-bek Banaś i Nieświadomy Prezydent

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 3 z 6

Dociekliwy 25-09-14 7:57

Wygląd Rejentowskich Górek w dużej mierze jest zasługą mieszkańców !!!!

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 25-09-14 12:46

Może lepszy widok byłby jakby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przejęła teren, ogrodziła na obszarze 4 arów na "Rejentowskich Górkach" pod zbiornik retencyjny na ścieki z drogi krajowej, wycięła las i wybrała piasek na drogi i zapłaciła Spółce za ten teren. No bo przecież Spółka nie miała zamiaru wycinać drzewostanu, ale pośrednio to czemu nie. W UPUL (uproszczonym planie urządzenia lasu) który znajduje się w Starostwie jest wycięcie tego lasu do 2019 roku). Gdzie wtedy była Spółka, przecież uzgadniała ten UPUL ?. Dlaczego Spółka wtedy milczała i nie poinformowała członków o planach GDDKiA? Dla mnie to jest nie do pomyślenia, jak mogli ludzie wykształceni zniszczyć to co kiedyś można by powiedzieć ręka boża wykonała. Jakie ogromne siły wtedy działały, wypiętrzyły wysoko grunt, pięknie ukształtowały. Jest to kawałek moreny polodowcowej, już nasi przodkowie postanowili zachować go przed zniszczeniem. Ołtarz w kościele można odtworzyć, jest obecnie dostępne drewno bardzo twarde sprowadzane z zagranicy, natomiast ten kawałek terenu bardzo ładnie ukształtowany zniknąłby na zawsze.

Odpowiedz Cytuj
Rolnik 25-09-14 19:21

A co tam jest zniszczone? drzewa rosna jak rosly , fajny lasek , naturalnie jest , mnie to cisnienie skacze jak widze te miejskie lasy udziwnione i poprzycinane jak u fryzjera , zostawic jak jest niech rosnie , czasem wyciac co sie wali i bedzie dobrze , lepiej zrobic chodniki i asfalt na czestochowskiej bo teraz jak w najbiedniejszej wsi burmistrz se zdjecia z prezydentem robi zamiast sie wziac na zwykle problemy a tak to pijar tylko

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 26-09-14 11:51

Rolnik od siedmiu boleści. Nigdy Ty rolnikiem nie byłeś. Ciekawe jak by wyglądało Twoje kartoflisko (kartoflisko - miejsce, obszar, na którym rosną rośliny okopowe: ziemniak, burak cukrowy, burak pastewny, marchew). Zarosło by chwastami, które by zabiły to co w danej chwili najcenniejsze. W naszym lasku co jakiś czas powinno się wycinać niepotrzebne samosiejki, a odsłonić, dać więcej światła drzewom pożądanym. Tutaj nie ma zwierzyny, tak jak w lasach o większym obszarze, które częściowo eliminują nadmiar samosiejek. A poza tym za wygląd tego lasku nie odpowiada obecny burmistrz. Te metki do sukienki (bo tak je nazywam), które stoją na słupkach mówią kto jest właścicielem tego lasku. Myślę, że stoją po to, żeby przyszły nabywca nie miał za dużego problemu w dotarciu do właściciela. A jeżeli chodzi o ulicę Częstochowską to w planach GDDKiA jest jej zamknięcie przy wiadukcie, więc ruch większy pójdzie nie tylko sąsiednią ulicą. Ma być zjazd z Warszawskiej pod wiadukt od strony Katowic. A to myślę jest najważniejsza sprawa, żeby nie były zamykane drogi, żeby ruch ciężkich samochodów przerzucić na obwodnicę i o to powinni się starać wszyscy mieszkańcy.

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 27-09-14 10:34

Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza, ponieważ przez osiem lat nic nie zrobił, żeby ciężki ruch samochodów z drogi krajowej (który zatruwa całe miasto), przerzucił na przedłużenie obwodnicy z południa na północ. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza, bo jego nagminne budowanie placów zabaw wszędzie gdzie się da, nie jest podyktowane dobrem dzieci, ale jakimś tam miejscem w rankingu, bo jak mam zrozumieć to, że przy drodze krajowej Warszawskiej o dużym natężeniu ruchu, gdzie latem nie da się otworzyć okien, stara się wybudować na siłę dom socjalny, gdzie małych dzieci może być więcej niż na całej Warszawskiej. Nie wie, że huk, hałas i zanieczyszczone powietrze jest szczególnie szkodliwe dla małych dzieci. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza, który głosząc nieprawdę, niszczy Spółkę i ludzi. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza, który swoim zachowaniem dzieli społeczeństwo Siewierza. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza pod wpływem którego zaprzedają swoje sumienie diabłu osoby wartościowe i cenione. Np. historyk mówi mi, że nie może umieścić wzmianki w swoim przewodniku po zamku, że to Spółka kupiła zamek i przekazała miastu ponieważ właścicieli tego zamku było prawie 400 i Kardynał Dziwisz mógłby się oburzyć. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza ponieważ otacza się między innymi ludźmi o jego poglądach niszczących innych, bez kultury. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza, który do tej pory nie znalazł sposobu na zapewnienie w swojej miejscowości miejsc pracy dla młodych ludzi, żeby nie wyjeżdżali z kraju. Tyle domów opuszczonych i rozwalających się stoi. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza, który nic nie zrobił, aby rolnicy wywłaszczeni w czasach PRL ze swoich pól dostali odszkodowania. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza, gdzie nagminnie wycina się piękne ale już stare wysokie drzewa. A nie wsadza się w te miejsca nowych. itd.

Odpowiedz Cytuj
Robin Hood 27-09-14 12:45

Zgadzam się z opinią i ja też na niego nie zagłosuję

Odpowiedz Cytuj
Siewierzanka 30-09-14 12:25

Oszołomka - same bzdety i kłamstwa piszesz, do większości tych zarzutów przyczynił się twój pryncypał, dyrektor - menager spółki. A już kompletną bzdurą jest że to spółka kupiła zamek. Na miejsce w domu socjalnym czekają przede wszystkim starzy ludzie. Chcesz wyłudzić działkę przy ul. Warszawskiej na której ma być wybudowany dom socjalny.

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 30-09-14 16:18

Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza, ponieważ za moimi plecami poleciały wczoraj słowa TY ZŁODZIEJU !. A krzyczał to człowiek z jego otoczenia. Czy Burmistrz który mówi, że nie może dać sobie rady tylko ze Spółką, wykorzystuje takich ludzi do swoich niecnych celów ?. Ja nikogo nie okradłam !. Ja nie zagłosuję na naszego dobrego Burmistrza który wytacza na nas "działa" w postaci swojego Radcy Prawnego na postępowaniu sądowym o zasiedzenie działki, którą opiekujemy się ponad 40 lat, łapiącego za słówka, w tym czasie gdy nas nie stać na prawną obronę, ponieważ jesteśmy już emerytami. Tyle lat było w tej okolicy spokojnie, zgodne sąsiedztwo. A teraz Burmistrz wprowadza w nas okolicznych mieszkańców niepokój z zamiarem wybudowania na małej działce przy drodze krajowej Warszawskiej o dużym natężeniu ruchu domu socjalnego czterokondygnacyjnego dla 22 rodzin. Ktoś tutaj jest chyba chory. A tyle terenów, nieużytków w gminie.

Odpowiedz Cytuj
Robin hood 30-09-14 19:57

Siewierzance radzę poczytać na temat odkupienia terenów pod zamkiem przez Spółkę, nie wypowiada się na tematy, jeśli nic nie wiem. Mieszkania socjalne są nie tylko dla "starych ludzi" dla młodych też, a przede wszystkim dla potrzebujących. "do większości tych zarzutów przyczynił się twój pryncypał, dyrektor - menager spółki " - czy również i do tego : "zapewnienie w swojej miejscowości miejsc pracy dla młodych ludzi, żeby nie wyjeżdżali z kraju." ? Radzę czytać posty, zanim je się skomentuje .

Odpowiedz Cytuj
XYZ 01-10-14 0:10

Ja nie zagłosuję na pana banasia ani nikt z mojej rodziny!!!! Prosta sprawa pan burmistrz chwali się w liście wyborczym jakich to ma pracowników w urzędzie miasta a tymczasem co tydzień we wtorek pani kadrowa robi sobie pół dnia zakupy na targu albo codziennie odbierała wnuczka z przedszkola o godz 13 gdzie powinna być w pracy a my płacimy podatki a oni nic nie robią,zakupy na targu itp. Też bym tak chciał pracować))młodzi nie mają pracy a w urzędzie są osoby które mają emeryturę i jeszcze pan burmistrz im płaci solidną wypłatę za nic nie robienie. Miejmy nadzieję że jak będzie nowy burmistrz to się zmieni wszystko na lepsze,czego sobie życzymy!

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem