Przebudowa ul. Bytomskiej

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Zez 30-12-15 21:11

W związku z robotami na ul. Bytomskiej nasuwa się kilka refleksji, które wymagają przynajmniej zastanowienia. Najważniejsze dotyczy jakości robót. Pobieżna lustracja wyglądu nawierzchni jezdni i chodnika pokazuje szereg błędów i niedoróbek np:prawie każda studzienka kanalizacyjna jest krzywo i na innym poziomie niż okalający ją asfalt, opaska przy krawęzniku miejscami położona jest równo z poziomem asfaltu by kilka metrów dalej była o 5cm niżej, na chodniku można się natknąć na wystające nawet o 1cm płyty a patrząc na linię krawężnika można dostrzec liczne załamania i nierówności. Strach pomyśleć o jakości i technologii robót dotyczących instalacji podziemnych oraz podbudowy jezdni i chodnika. Niestety, do użycia jednych z najlepszych i najdroższych materiałów zaangażowano firmę pracującą w/g standartów sprzed przynajmniej 30 lat. Jest oczywistym, że niechlujnie wykonane roboty drastycznie skrócą okres użytkowania i pochłoną nowe środki na naprawy. Można się również zastanowić czy nowy rodzaj oświetlenia jest odpowiedni. Pomijając inne kwestie wystarczy wieczorem popatrzeć na stare oświetlenie za krzyżówką a nowe przed. Można tu jeszcze długo pisać o zasadności i celowości przyjętych rozwiązań. Dzisiaj gdy to wykonawca zabiega o zlecenia a zamawiający dyktuje reguły gry, niepojętne jest jak tak można przymykać oczy na jakość wykonania. Jestem ciekawy dlaczego tolerujemy takie marnotrawienie naszego wspólnego dobra. Myślę, że nikt z nas nie pozwoli na takie wykonanie gdy będzie to dotyczyło jego własnego podwórka czy działki. Pozwalamy na to gdy dotyczy to wspólnej ulicy, placu. Remont pochłonie kwoty liczone w milionach. Czy możemy akceptować marnotrawstwo tych środków. Teoretycznie nie są one z naszego indywidualnego portfela. Przecież i tak w końcu zapłacimy my w postaci podatków i różnych opłat. Przecież gdyby remont był starannie przygotowany i przeprowadzony to ulica służyć będzie następnym pokoleniom bez specjalnych nakładów finansowych. Pewnie nasze władze będą się tłumaczyć,że terminy,że zima na karku, że Unia wymaga,że dofinansowanie takie czy inne przepadnie itp. itd. Tylko, że to my bedziemy potykać się na tych chodnikach, płacić za naprawę zawieszenia naszych samochodów nie mówiąc o kosztach remontów ulicy.

Odpowiedz Cytuj
Sulików 04-01-16 13:58

Po tym wpisie przeraziłem się i byłem zobaczyć, aż tak źle nie ma, mieszkam na Młyńskiej i o takiej drodze mogę tylko pomarzyć

Odpowiedz Cytuj
Zazdrosny 05-01-16 13:20

Zamiast marzyć o drodze, lepiej udaj się do naszego "Wielkiego Budowniczego". On potrafi wybudować szeroką drogę specustawą (na przekór ustaleniom z mieszkańcami) na terenie od dawna dawien uznawanym za park leśny "Rejentowskie Górki", niszcząc go. Zapewne ma za dużo pieniędzy i nie ma co z nimi robić lub ktoś pilnie naciska aby przy drodze krajowej na małej działeczce wybudować "dom socjalny" dla 22 rodzin ?.

Odpowiedz Cytuj
Baba 05-01-16 21:57

Samemu trzeba pokazać co się robi i np. na swoje podwórko i gospodarstwo popatrzeć. Nie tylko jedna osoba mieszka w Siewierzu. Może należy uszanować wolę większości. Burmistrz właśnie jest wybrany przez większość, a więc pozwólmy mu realizować inwestycje. Zawsze znajdzie się opozycja, która tylko namiesza, namąci, a sama od siebie nic nie da i dla społeczeństwa również nic nie wniesie. Do każdej inwestycji znajdą się przeciwnicy. Ale jak tak będzie się robić to musimy się cofnąć do średniowiecza i jeździć furą a nie autem ( które zatruwa środowisko), nie palić w piecu (bo się zatruwa środowisko), nie używać nawozów (bo się zatruwa środowisko)z toalety też nie korzystajmy i.t.p.

Odpowiedz Cytuj
Ja 06-01-16 9:47

I znów ten dom socjalny...chyba komuś by strasznie przeszkadzał

Odpowiedz Cytuj
Mieszkanka 06-01-16 22:30

A mnie się podoba jak coś się dzieje w Siewierzu, mam na myśli inwestycje, a jeszcze jak pozyskiwane są środki z zewnątrz, to już wspaniale. Bardzo pozytywnie odbieram działania burmistrza. Niech nadal się coś dzieje, aby Siewierz się rozwijał. Tak trzymać. Małymi kroczkami do przodu. A krytyką jednostki nie ma co się przejmować bo zawsze będą przeciwnicy.

Odpowiedz Cytuj
Też mieszkanka 07-01-16 11:19

Mnie też się podoba, jak coś się dzieje w Siewierzu, ale zgodnie z prawem , jak powstają inwestycje, jak pozyskiwane są środki unijne. Bo budowanie szerokiej drogi lokalnej, gdy może być wąska droga w parku leśnym specustawą zarezerwowaną na drogi o priorytetowym znaczeniu nie jest w zgodzie z uczciwością, oraz budowanie budynku wielorodzinnego wśród zabudowy jednorodzinnej pomijając strony postępowania jakimi są mieszkańcy danej inwestycji nie jest zgodne z prawem. Droga jest dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla drogi, a budynek socjalny może powstać w innej lokalizacji np. w Jeziornej, jest tam dużo terenu, kiedyś urodzajnej ziemi w Siewierzu przejętej bezprawnie od rolników Siewierskich, która powinna rodzić, a nie być kapitałem dla bliżej nieokreślonej grupy ludzi. Jeżeli chodzi o ulicę Bytomską (przechodziłam tam wczoraj), to mam pytanie, czy coś będzie robione z rozlewającą się deszczówką i zamarzającą na chodniku, czy będzie jak dawniej.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec uOleśnickiego 07-01-16 14:35

Ja ze swojej strony składam podziękowania za przebudowę ulic w Siewierzu. Dziękuję obecnym władzom miasta. Oby tak dalej

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec 08-01-16 11:33

A jae też jestem za inwestycjami. Fajnie, że się coś dzieje na plus. Jeszcze kilka lat temu nic się nie robiło w mieście i gminie. A teraz proszę - da się.

Odpowiedz Cytuj
Do przemyślenia 12-01-16 10:58

Trzy budynki z mieszkaniami socjalnymi, w Siewierzu, gdy Katowice, Częstochowa ich nie buduje, bo się to nie opłaca. Kamienice przy Jeziornej z mieszkaniami pod wynajem. Czy przypadkiem nasz "Wielki Budowniczy" nie poluje na następną nagrodę przyjazny imigrantom ?.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem