Gospodarowanie Odpadami Wysokie stawki

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Grzesgm123 09-02-13 21:07

Właśnie roznoszą deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami. 9zł od osoby to stanowczo za dużo 16zł to już kosmos, Jakim prawem mamy płacić więcej niż dotychczas ??? Przy 4 osobach w domu normalnie bez segregacji miesięcznie starczał jeden średni pojemnik 24zł gdzie nie był zapełniany cały. Teraz za to samo miałbym płacić 64zł to jakaś paranoja. Czas chyba na sąd. Czy teraz jeśli zapłacę 9zł/osoby - segregacja to co wezmą mi zwykły kosz?? nie będą go już wybierali? A może jeśli zapłacę 16zł/os. to chcę wtedy cały kontener niech go biorą co miesiąc. Chcą tylko kasę a nie wiadomo jak to ma wyglądać. Skoro Gmina będzie przeprowadzała przetarg wśród firm, to powinna wybrać najtańszą, a co za tym idzie powinno być jeszcze taniej dla mieszkańców a nie podwyżki!! Nie dość że będą mieli posegregowane wszystko to jeszcze tyle kasy chcą od nas. Ja w całym Siewierzu segregowane odpady, papier, szkło, metal, plastik mogę odbierać za darmo, jeszcze na tym zarobię.

Odpowiedz Cytuj
Zdziś 10-02-13 0:53

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zaczął zbierać już dziś. A pokazane Twoje normy śmieci świadczą o tym ,że większość spalasz. To dlatego w Siewierzu jest taki smród i trujesz siebie i nas. Rodzina czteroosobowa produkuje średnio 2 kosze miesięcznie plus opakowania pcv i folie - 2 worki , szkło i metal -po worku. A ceny są takie ponieważ od 1 czerwca wzrastają koszty wysypiska o prawie 400 %.

Odpowiedz Cytuj
Ekoterroryst 10-02-13 14:40

Zdzichu-- jesli Ty uzbierasz dwa kosze smieci to znaczy zejestes len i masz w dupie ekologie bo nie chce ci sie segregowec --bo posegregowac można wszysko -- a gadka o spalaniu smieci to jest taka sama sciema i propaganda jak mordercy na drogach w sprawie radarów Jesli ktos spala smieci to tylko z braku kasy - bo jak nie ma kasy to sie oszczędza na wszyskim. Każy by chciał palic gazem -bo oszczednie czysto i ekologicznie --ale jak żyjemy w takim kraju to trzeba oszczedzac bo nędza i osławiony kryzys - i każdy ma w dupie ekologie

Odpowiedz Cytuj
Zdziś 10-02-13 15:51

Ekoteroryst napisał :"Zdzichu-- jesli Ty uzbierasz dwa kosze smieci to znaczy zejestes len i masz w dupie ekologie bo nie chce ci sie segregowec " zdziś napisał wcześniej : Rodzina czteroosobowa produkuje średnio 2 kosze miesięcznie plus opakowania pcv i folie - 2 worki , szkło i metal - po worku". Jak widać nie dość ,że terorysta to jeszcze czytać nie potrafi. Właśnie dzięki takim jak on mamy smog i choroby w Siewierzu. Ale pyskować o ochronie środowiska to pierwsi. ( realizacja daleko w dupuie ).

Odpowiedz Cytuj
Grzesgm123 10-02-13 18:19

Zdziś - jak ne potrafisz segregować to może i masz 2 kosze, a niby dlaczego wysypiska mają zdrożeć o 400% ?? skąd masz taką wiadomość?? co się zmieni żeby aż o 400% coś miało zdrożeć, skoro większość śmieci będzie posegregowana? i skoro odpowiadają ci takie stawki to powiedz jak to będzie dokładnie wyglądało?? bo poza stawką za osobę nic nie wiadomo.

Odpowiedz Cytuj
Zdziś 10-02-13 19:20

Mnie nie odpowiadają takie stawki ale z tego co wiem ( informacje prasowe) to dyrektywa unijna zobowiązuje Polskę do przetwarzania około 80% odpadów albo ponoszenia ogromnych opłat środowiskowych. No i to jest efekt. Spalarnie śmieci dopiero w powijakach a więc jeszcze długo będziemy dużo płacić. A ja naprawdę miesięcznie oddaję dwa kosze komunalnych i kilka worków posegregowanych. Nie wiem jak inni osiągają ledwo jeden kosz.

Odpowiedz Cytuj
Grzesgm123 11-02-13 17:11

No tak unia i jej przepisy, ale dla kowalskiego, nic się nie zmieni, poza tym że będzie musiał segregować jeśli będzie chciał mieć taniej, a dla gminy zmieni się na lepsze , gdyż większość odpadów będzie posegregowanych, i nic tylko zbierać a potem do skupu, wszystko można sprzedać, więc nie wiem dlaczego mamy płacić drożej!!?? niż dotychczas szkło, plastik, puszki, metal, papier - wszystko skupują więc dlatego mówiłem że mogę zbierać ostatnio sprzedałem puszki metalowe i aluminiowe i 37zł wpadło (trochę się zbierało) ale wystarczy segregować

Odpowiedz Cytuj
Gocha 01-04-13 23:04

Moze niech połatają droge od piwoni do urzedu miasta bo auto mozna rozwalic!!!

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem