Drzewa w Siewierzu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 4 z 5

Zaniepokojona 31-10-13 12:51

Wniosek o ścięcie drzew na skwerku znajdującym się w rozwidleniu dróg na Myszków i Zawiercie poszedł najpierw do Starostwa, potem do Wojewody a na końcu do Urzędu w Mierzęcicach. Tak mi powiedziała Pani w Mierzęcicach, która wydała pozwolenie na ścięcie tych dwóch klonów. Zapytałam czy zobowiązała tą osobę na posadzenie innych drzew młodych jak te stare zagrażały bezpieczeństwu jej posesji, powiedziała, że nie. Ale teraz będzie tego wymagać, dobre i to. Przecież ludzie bezmyślni ogołocą Siewierz z pięknych starych drzew, ogołocą z wszystkich drzew, bo nie posadzą innych, może tylko iglaki na swoich posesjach. Ja jestem spragniona widoku takich pięknych drzew, które na co dzień widziałam w Parku Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Tam są same takie stare piękne drzewa, spaceruje tam mnóstwo ludzi, dzieci biegają. Gdyby wszyscy tam myśleli tak jak w Siewierzu, że stare drzewo zagraża bezpieczeństwu spacerujących, to tego parku tam by nie było, wycieli by go w pień.

Odpowiedz Cytuj
Zaniepokojona 02-11-13 10:17

Nie wyrządzajcie krzywdy drzewom. Ci co kochają drzewa, dbają o nie niech poczytają. Ktoś kto je kocha, pięknie napisał o nich. [LINK]

Odpowiedz Cytuj
TUPZVL 07-11-13 19:15

No i wycięli wierzbę koło Zamku

Odpowiedz Cytuj
Zaniepokojona 08-11-13 13:52

Zamiast klonów na skwerku mamy piękne reklamy na ogrodzeniu, między innymi Hotelu Presytige. Zamieniono drzewa na reklamy.

Odpowiedz Cytuj
Tubylec 10-11-13 23:10

Wolę nie myśleć co się pojawi zamiast wierzby koło zamku... No ale może jakimś cudem ktoś posadzi tam drzewo. Jeżeli drzewo na terenie zabytkowym się wytnie, to powinno się posadzić nowe - jako nasadzenia zastępcze. Taka zasada obowiązuje przy dobrych praktykach na obiektach zabytkowych np. odtwarzanie alej drzew...

Odpowiedz Cytuj
Zaniepokojona 13-11-13 15:03

Ścięto drzewo przy zamku, żeby umożliwić komuś w tym miejscu postawić kiosk z napojami i słodyczami, tak domniemam. Zobaczymy, pożyjemy czy miałam rację.

Odpowiedz Cytuj
Zaniepokojona 16-02-15 11:36

Ratujmy topole !. Topolom przypisuje się rolę oczyszczającą powietrze, glebę i wodę z zanieczyszczeń cywilizacyjnych... W wielu miastach Polski też i w Siewierzu organizowano akcje wycinania topól, niesłusznie obwiniając je o powodowanie uczulenia. Według źródeł medycznych dostępnych w sieci znaczenie kliniczne alergii na pyłek topoli jest niewielkie. Wbrew powszechnemu mniemaniu pyłki topoli są słabym alergenem i rzadko uczulają. Natomiast obecność puchu kielichowego z topoli zbiega się z obecnością w atmosferze dużej ilości pyłków traw, które - choć same niewidoczne – alergizują. Puch topolowy to nieszkodliwe nasiona, nie mają one właściwości uczulających, działają co najwyżej drażniąco na osoby już z istniejącymi objawami alergii. Wiele osób uczulonych na pyłek traw sądzi więc, że przyczyną ich dolegliwości występujących w tym okresie jest właśnie topola. Pojawiające się masowo duże ilości puchu mogą działać drażniąco na spojówki i błonę śluzową nosa. Jedynym związkiem puchu topolowego z alergią jest możliwość osadzania się na nim uczulających pyłków traw.

Odpowiedz Cytuj
Zaniepokojona 16-02-15 11:39

Ścięto drzewo - wierzbę rozłożystą przy zamku, żeby postawić info-kiosk z którego rzadko ktoś korzysta.

Odpowiedz Cytuj
Nowa 09-08-15 20:35

Witam a czy ktos wie, do kogo nalezy teren od stajni, zaraz za strumieniem, do tego niedużego bajorka? Ten lasek? są na potęgę wycinane drzewa tam, piękne, równe jak od linijki wybrane sosny? Czy to jakas samowolka? kradzież? czy jest to legalna wycinka?

Odpowiedz Cytuj
Siewierz 11-08-15 22:23

Nie wiem po opisie o jaki las chodzi? Może więcej opisu? Pozdrawiam

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem