Czy to prawda, że wspólnota leśno gruntowa planuje wyciąć drzewa na rejentowskich górkach?

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 3

Anna 02-05-13 9:11

Niewolnikiem wrogiego stosunku do ludzi? Chyba nie bardzo rozumiem. Bo lubię las?

Odpowiedz Cytuj
Anna 02-05-13 9:28

Poza tym przy hotelu jest parking dla ludzi tam przebywających. Spory wyasfaltowany plac jest tuz za ogrodzeniem, bliżej brzegu zbiornika. Parking dla "podróżujących" jest przy drodze na Tarnowskie Góry. Nie zauważyłam, żeby kiedykolwiek były choć w połowie zapełnione, choć często tam spaceruję. Po co następny w środku lasu? Miejsce na grilla, owszem, ale po co karczowac w tym celu az tyle lasu? Byłaś tam teraz? podoba ci się ten widok?

Odpowiedz Cytuj
Anna 02-05-13 9:34

Miejsce odpoczynku... Grill... Ćwiczenia na świeżym powietrzu... Pięknie to brzmi. Sielankowo. Az widzi się szczęśliwych ludzi na kocykach w kratę i roześmiane dzieci w białych ubrankach, biegajace za piłką po trawie. Tylko to zycie. Trzeba zrobic drogę dojazdową, toalety, smietniki. Zatrudnić kogoś, kto będzie tego pilnował, sprzątał i naprawiał te ławeczki i sprzęty do ćwiczeń. W przeciwnym razie będziemy mieć malownicze wysypisko smieci wśród drzew. Coś jak na Rejentowskich Górkach, tylko - podejrzewam, na większa skalę. Marzenia są piękne, ale trzeba niestety myśleć realnie.

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 02-05-13 12:56

Gdzie właściwie jest to miejsce wykarczowanego lasu? Raz piszesz Anna cytuję: "A co dzieje się w lesie w okolicy hotelu Podkowa? Po drugiej stronie stawu wycięta jest ogromna połać lasu. " W innym miejscu piszesz, cytuję: "Po co następny w środku lasu?" - chodziło tutaj o to samo miejsce. Nie byłam tam, jak już pisałam, ale się wybiorę z ciekawości. Ale uważam, że las powinien być otwarty dla ludzi i w miejscach gdzie jest duża ilość osób przybywających do lasu należy im ułatwić kontakt ze środowiskiem naturalnym - między innymi przygotować obiekty rekreacyjne, wiaty i punkty widokowe, polany piknikowe, ścieżki przyrodnicze, rekreacyjne i edukacyjne. Las nie powinien być tam lasem produkcyjnym, bo sadzonki zniszczą, zadepczą. Jeżeli powiedziano mi prawdę, to miejsce po drugiej stronie stawu zostało wydzierżawione. A żeby nie było śmietnika, należy postawić kilka koszy betonowych na odpadki, przy "Rejentowskich Górkach" też takie by się przydały.

Odpowiedz Cytuj
Miś 03-05-13 22:13

Oszołomka udaje głupa a działając w zarządzie spółki dobrze wie gdzie sprzedali las pod wyrąb. Już nawet zamknęli ludziom gęby - robiąc darowiznę na rzecz kościoła. No kto teraz będzie "pyskował" ,że wycinają lasy ? Przecież to będzie atak na kościół i religie!!!! A nikt nie będzie narażał się tak potężnej instytucji.

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 04-05-13 17:58

Podaj więcej Miś, który to las, kiedy sprzedała Spółka ten las i komu. Ja wiem tylko to, żeby sprzedać grunt w Spółce musi być zgoda Ogólnego Zebrania Członków Spółki, a potem zgoda Burmistrza. A pieniądze na darowiznę dla kościołów jest z odszkodowania za tereny, które zabrano Spółce pod obwodnicę.

Odpowiedz Cytuj
Miś 04-05-13 22:11

Oszołomka , Ty nie rozróżniasz pojęć . Sprzedaż lasu pod wyrąb to nie sprzedaż gruntu.

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 04-05-13 22:31

Sprawdziłam, nie ma takiego pojęcia jak sprzedaż lasu pod wyrąb. Powiedz lepiej o co Ci chodzi.

Odpowiedz Cytuj
Miś 05-05-13 12:51

U kogo sprawdzałaś ? U meganera ? Pod wyrąb tzn. , że sprzedano drzewa a nie ziemię . Kapujesz czy dalej grasz głupa ?

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 06-05-13 0:02

Sprawdzałam w google czy jest takie pojęcie "sprzedaż lasu pod wyrąb" i nie było. A gdzie miano sprzedać te drzewa (nie ziemię), na "Rejentowskich Górkach", czy koło hotelu Podkowa ?.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem