Czy to prawda, że wspólnota leśno gruntowa planuje wyciąć drzewa na rejentowskich górkach?

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 3

Messall 25-04-13 16:23

Ostatnio chodzą jakieś plotki, widziałem również dzisiaj leśników, przechadzających się po terenie górek

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 25-04-13 17:35

Spółka może wyciąć drzewa na Rejentowskich Górkach ale nie musi. Uproszczony Plan Urządzenia Lasu który został zatwierdzony i wyłożony w 2009 roku w Urzędzie w Siewierzu przez Starostę w Będzinie dał jej takie prawo. Nikt się od tego nie odwołał, żaden mieszkaniec Siewierza, ani Spółka, ani Nadleśnictwo w Siewierzu, jak też Urząd Miasta i Gminy w Siewierzu. Uproszczony Plan Urządzenia Lasu był w Urzędzie wyłożony przez 60 dni. Teraz zależy tylko od dobrej woli Zarządu tej Spółki. Uproszczony Plan Urządzenia Lasu (UPUL) jest ważny przez 10 lat do 2019 roku. Miejmy nadzieję, że nie znajdzie się jakiś idiota i nie zechce wyciąć tego lasu, bo w tej chwili ma do tego prawo. Nie wszyscy o tym wiedzieli, ja też nie wiedziałam, nie znałam co to jest UPUL, ale przy następnym opracowaniu UPUL-u pamiętajcie o tym. Po cichu, przy nieznajomości rzeczy innych, można zrobić bardzo podłe i nieodwracalne w skutkach rzeczy. "Rejentowskie Górki" nie powinny znaleźć się w UPUL, ponieważ tam umieszcza się las o powierzchni ponad 10 ha, a "Rejentowskie Górki" mają nie całe 5 ha, ale powinna być wydana decyzja inwentaryzacji lasu. A znalazły się dlatego, bo ciągle oszczędzają na pieniądzach, a takie plany kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych i są robione przez wyspecjalizowane firmy.

Odpowiedz Cytuj
Messall 26-04-13 12:37

Czy nikt nie zastanawiał się / podejmował kroków w celu odwołania osób obecnie decydujących o działaniach spółki. W końcu to członkowie spółki są pracodawcami dla tych ludzi. Wydaje mi się, że nie zależnie od wyłożenia tego dokumentu w Urzędzie. Organy spółki powinny zawiadomić swoich członków o tak ważnej sprawie.

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 26-04-13 18:41

Ostatnio jest taka moda, że robi się coś po kryjomu, żeby nie mieć kłopotu i przepchnąć sprawę. Nie mówi się nikomu, bo po co. Samemu podejmuje się decyzje, uważając że jest słuszna, a czasem nie jest, a wręcz jest to bardzo nietrafiony pomysł. Jest później bardzo głupio tej osobie, że jej działania zostały odkryte. Ja i sąsiedzi, żeby dowiedzieć się, co będzie budowane na małej sąsiedniej działce przy drodze krajowej ekspresowej musieliśmy wzywać Policję i ona wymusiła na osobach wymierzających działkę, informację, że będzie budowany dom socjalny, chociaż jest już orzecznictwo NSA, że w takich miejscach GDDKiA wcale nie musi dać pozwolenia na zjazd na drogę krajową. Nic innego nam nie pozostaje, jak pilnować swoich interesów i nie dać się przechytrzyć. Nie można, aż tak boleśnie karać ludzi, wszyscy popełniamy błędy. Uważam, że w życiu muszą ścierać się różne poglądy na tą samą sprawę, żeby świat się prawidłowo rozwijał. Uczymy się przecież na błędach. A teraz uczymy się żyć w społeczeństwie demokratycznym, procedury, decyzje, obwieszczenia. Dla starszych osób jest to trudne, nie znają komputera, ale dla młodych nie będzie to już takie trudne. Masz jednak rację, że organy spółki powinny zawiadomić członków Spółki o Uproszczonym Planie Urządzenia Lasu dla "Rejentowskich Górek" przygotowanym przez Starostę.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkaniec Siewierza 28-04-13 15:14

Więc dlaczego wszechwiedzący Pezes tak nie uczynił, a ty oszołmko dlaczego nie podpowiedziałaś Prezesowi na czym polega demokracja???

Odpowiedz Cytuj
Messall 28-04-13 21:46

A był ktoś może na ostatnim walnym zgromadzeniu? Kiedy było ostatnie? I co było poruszane?

Odpowiedz Cytuj
Anna 28-04-13 23:31

A co dzieje się w lesie w okolicy hotelu Podkowa? Po drugiej stronie stawu wycięta jest ogromna połać lasu. Czy ktoś może wie coś na ten temat? Wydaje mi się, że jest to teren spółki, choć nie jestem pewna. Jeśli tak, to może Oszołomka ma jakieś wiadomości?

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 30-04-13 10:02

Nie byłam tam, ale pytałam jak kiedyś nasza radna Celina Janas zapytała mnie o to. Wycięto 2 ary lasu za zgodą Burmistrza i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Ja nie jestem temu przeciwna, jak ktoś ma pieniądze niech się rozwija, ale tylko uczciwą drogą. Ten teren sprzedałabym nawet (zostawiając dostęp do wody dla wszystkich), ale za te pieniądze co do grosza zakupiłabym teren również atrakcyjny, który można dzierżawić, a jak by był chętny na ten teren, znowu bym sprzedała. Bardzo ważny jest w rozwoju miasta przepływ pieniędzy. Szkoda, że działania Spółki blokuje Burmistrz i nie pozwala sprzedawać jej terenów. Ale tereny związane z historią Siewierza jak "Rejentowskie Górki", błonia zamku to są tereny nie do sprzedania za żadną cenę.

Odpowiedz Cytuj
Anna 30-04-13 12:05

Dziękuje za informację. Rozumiem, że wymagała tego gospodarka leśna. Szkoda, bo pięknie tam było, ale skoro trzeba... Mam nadzieję, że będą tam nowe zadrzewienia i w miejscu starych sosen wyrośnie nowy młodnik.

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 30-04-13 18:07

Nie o tym myślałam. Jaki młodnik, jaka gospodarka leśna. Mało to lasu w Siewierzu w głębi, żeby robić tam gospodarkę leśną, a nie w miejscu, gdzie ludzie spacerują, odpoczywają. Myślałam ,że tam gdzie wycięto las powstanie parking dla ludzi podróżujących i tych co przebywają w hotelu. Będą mogli odpocząć, posilić się, zrobić sobie grilla. Dobrze byłoby tam postawić jakieś przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Anna bądź bardziej przyjazna ludziom, bo wygląda, że jesteś niewolnikiem wrogiego stosunku do nich.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem