9 kwietnia, godz. 17:00 NOWY SYSTEM GOSPODARKI ODPADAMI

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Protestant 05-04-13 11:53

Jak to jest?? miasto chce 9zł/za osobę miesięcznie gdy w Planie Gospodarki Odpadami dla Miasta i Gminy Siewierz na lata 2009-2012 strona 36 ----> jest 5,4zł na 20012r a dopiero na 2018r - 8,6zł a w Planie Gospodarki Odpadami dla Miasta i Gminy Siewierz na lata 2004-2015 strona 40 -----> dopiero na 2015r - 3zł podaję linki do oryginalnych materiałów proszę sprawdzić [LINK] [LINK] Realna cena jaką płacimy dziś to jest ok 6zł/os. w firmach które teraz zbierają. Kosz 120l - 18zł Kosz 240l - 27zł dodatkowo mamy worki więc jest to wystarczalne Co oznaczają słowa ze strony [LINK] Jeżeli gmina wprowadziła nowy system gospodarki odpadami komunalnymi przed dniem 30 czerwca 2013r masz wybór: - możesz korzystać z systemu gminnego - lub korzystać z dotychczasowej umowy Sami Pani z gminy na zebraniach mówiła że po części już prowadzamy wszystko. Przecież mamy worki a selekcje, kompostowniki, duże kontenery poumieszczane w gminie na selekcje. Wiec gmina coś już wprowadziła i możemy zostać przy dotychczasowych umowach czyż nie? A ponad to proszę zobaczyć na Ustawę z dnia 14 grudnia 2012r. USTAWA z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach1), 2), 3) 1) Niniejszą ustawą zmienia się ustawy: ustawę z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawę z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach,... rozdział 9 Ara. 27.1 Rozdział 9 Przekazywanie odpadów i przenoszenie odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami Art. 27. 1. Wytwórca odpadów jest obowiązany do gospodarowania wytworzonymi przez siebie odpadami. 2. Wytwórca odpadów lub inny posiadacz odpadów może zlecić wykonanie obo-wiązku gospodarowania odpadami wyłącznie podmiotom, które posiadają: 1) zezwolenie na zbieranie odpadów lub zezwolenie na przetwarzanie odpa-dów, lub ©Kancelaria Sejmu s. 18/154 2013-02-06 2) koncesję na podziemne składowanie odpadów, pozwolenie zintegrowane, decyzję zatwierdzającą program gospodarowania odpadami wydobywczy-mi, zezwolenie na prowadzenie obiektu unieszkodliwiania odpadów wydo-bywczych lub wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbiera-nia odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości – na podstawie od-rębnych przepisów, lub 3) wpis do rejestru w zakresie, o którym mowa w art. 50 ust. 1 pkt Wiec jak to z tym jest? Która ustawa ważniejsza ta na którą powołuje się gmina. Ustawa z dnia 3 września 1996r o utrzymaniu i porządku w gminach wraz z Obwieszczeniem Marszałka sejmu z dnia 17 lutego 2012r czy USTAWA z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach1)

Odpowiedz Cytuj
Oburzona 06-04-13 9:53

Najlepsze ze firmy ktore wywozic beda smieci dopiero staja do przetargow a gminy juz wyliczyly stawki-po 9zl-czyli daja sygnal tym firmom by nie schodzic nizej no bo po co??? w jakiejs tam gminie stawka wynosi 4zl od osoby dlaczego wiec w siewierzu jest tak drogo?? czy ludzie z gminy siewierz sa naprawde az tak bogaci?? czy moze gmina siewierz chce na tym dodatkowo zarobic?? teraz majac powiedzmy 7 osob w rodzinie za smieci wychodzi ok 20zl miesiecznie a od lipca taka posesja zaplaci 63zl za ta sama ilosc smieci! teraz oplaca sie firmie ASA zabrac te smieci za 20zl a pozniej taki wzrost stawki?czy to nie jest chore? to chyba firma ktora wygra przetarg powinna ustalic stawke a nie gmina podaje ta tacy stawke wzieta z ksiezyca!

Odpowiedz Cytuj
Oszołomka 06-04-13 11:02

Masz rację oburzona, że się oburzasz !. Z tym wyliczeniem opłat jest coś nie tak. Płatności powinny być mieszane, od nieruchomości i od ilości osób zamieszkujących w tej nieruchomości. Stawka powinna być 4 zł od nieruchomości miesięcznie + 1 zł za każdego zamieszkałego na tej nieruchomości. Ja tak to widzę. Urząd zapomniał, że wielu mieszkańców zamieszkuje nieruchomość w pojedynkę, niektórzy wyjeżdżają za granicę do pracy, inni mają nieruchomości w których zamieszkują tylko przez miesiące letnie, a jeszcze są też rodziny wielodzietne, którym należy pomóc, a nie jeszcze przytłaczać następnymi dużymi opłatami.

Odpowiedz Cytuj
Oburzona 06-04-13 14:18

No wlasnie. w innych gminach wyglada to nieco inaczej, wraz z wieksza iloscia osob stawka maleje, u nas nawet jesli w rodzinie byloby 8 dzieci to i tak musza zaplacic po 9zl od kazdej osoby. ale mozemy sobie tylko dyskutowac, bylam na zebraniu w tej sprawie organizowanym w naszej miejscowosci zadne argumenty nie trafiaja do burmistrza, poza tym zachowywal sie jak prostak, prowokowal ludzi i traktowal ich lekceważąco, glupie usmiechy i teksty. nie znalam tego pana blizej ale teraz nie mam dobrego zdania o nim. Myslalam ze ma klase i inteligencje chyba sie mylilam.

Odpowiedz Cytuj
Ekolog 06-04-13 21:06

Wyliczenie jest bardzo proste . Dotychczas ASA odbierała od około 70 % domostw śmieci niesegregowane po średnio 4 zł/osobę na miesiąc. Teraz otrzyma też tą kwotę tyle tylko ,że od 100 % domostw . Reszta czyli 5 zł/osobę /miesiąc przypadnie urzędowi na podwyżki wynagrodzeń. Przecież p. Banaś musi z czegoś żyć. A zarabiać może tylko jako działacz bo jak kiedyś prowadził sklep to błyskawicznie zbankrutował.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkanka Dziewek 07-04-13 15:36

No dobra ale co my mieszkancy mozemy z tym zrobic?? chyba niewiele. burmistrz wyliczyl kosmiczna stawke i musimy placic bez gadania. jedyne co mozemy zrobic to pamietac o tym fakcie idac do urn i wybierajac nowego burmistrza.

Odpowiedz Cytuj
Mieszkanka Żelisławic 07-04-13 22:52

Ale bzdury wypisują kandydaci na burmistrza którzy z kretesem przegrali w wyborach ale oni nie mają honoru, myślą że ludzie dadzą się nabrać na ich wredną propagandę.

Odpowiedz Cytuj
Protestant 09-04-13 11:32

Możemy przeprowadzić referendum w tej sprawie, i trzeba będzie tak zrobić. Odwołać burmistrza albo tą jego uchwałę. A dwa przypominam o "ustawie z dnia 14 grudnia 2012r o odpadach" w której jest mowa że to wytwórca odpadów może zlecić wykonanie obowiązku gospodarowania odpadami włącznie podmiotom które posiadają :koncesję, wpis do rejestru, zezwolenie. A ta ustawa weszła później niż ta z 2011r więc to ona powinna obowiązywać czyż nie?

Odpowiedz Cytuj
Borat 12-04-13 14:37

I co w zwiazku z tym mozemy zrobic? moze zrobmy jakis protest przed urzedem

Odpowiedz Cytuj
Boli Wara 15-04-13 13:47

Ja bym sie nie patyczkował z Kemesami-- zjarać urząd i po sprawie -latarń tez jest dużo-na protest proponuje przyniesć smieci też sie je spali przed urzędem--tylko masek nie zapomniec -bo sie władza okamerowała i bedzie bic po łapkach jak sie ostanie na stołkach

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://siewierz.istrefa.com

istrefa gmina Siewierz | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Siewierz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-470 42-510


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem